Portál na českém internetu o neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátelích nejen pro neslyšící, nedoslýchavé a jejich přátele
 

  Jméno:   Heslo:  
 
 
 

Diskusní fóra

Invalidni duchod
Zdravim,

chtela bych se vas zeptat, jak je to s poruchou sluchu a invalidnim duchodem?Ma clovek sanci jej ziskat pokud neni uplne hluchy? Vim, ze hodnoti dle % ztaty sluchu,ale  to ja v mem pripade nevim kolik je,ale lekar se vyjadril o tezke poruse a doporucil naslouchadlo Widex B12. Zadost uz mam podanou,ale zajimalo by mne jakou s tim mate zkusenost? prihlizi posudkovy lekar i k tomu, jak dlouho uz ma clovek problemy?  Mam sluchadla od 13ti let a nikdy jsem nepobirala zadnou davku,nic. A co znamena kdyz mam ve zprave z roku 2000 psano do 1000Hz sluch 40-70dB pak 0?

Dekuji za odpovedi.

Datum: 3.3.2014   
Autor: Tina   
Kategorie: Ostatní   
celkem odpovědí: 87
výpis podle času   strom příspěvků  
 • Re: Invalidni duchod
  Záleží na tom, jaké máte hodnocení podle zákona z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu - zda nastal pokles pracovní schopnosti nejméně o 35 %, přičemž pokud pracovní schopnost poklesla:

  •o 35 % až o 49 %, jedná se o invaliditu prvního stupně,

  •o 50 % až o 69 %, jedná se o invaliditu druhého stupně,

  •o 70 % a více, jedná se o invaliditu třetího stupně.


  Podle toho se stanoví dávka - invalidní důchod prvního až třetího stupně, jehož výše se stanoví v závislosti na zjištěném stupni invalidity.
  Detaily viz:

  http://portal.gov.cz/portal/obcan/situa … html#obsah

  Datum: 4.3.2014   
  Autor: Paradise   
  • Re: Invalidni duchod
   Zdravím, mohla bych poprosit o informace, jak se uznává plný čí částečný invalidní důchod? Pokud pobírám částečný a chci ho změnit na plný, co se tím změní, co člověk může a nemuže dělat pokud pobírá PID? Předem děkuji za informace
   Datum: 16.3.2014   
   Autor: Lucinda   
 • Re: Invalidni duchod
  tina

  zkus si vyukat vlevo nahoře do rámečku - vyhledat- "částečné invalidní důchody", najdeš tam toho hodně a snad se zorientuješ. Jsou tam novější i starší informace dle data. I to jak se asi vypočítává a jaká jsou kriteria.

  Datum: 4.3.2014   
  Autor: paprsek   
  • Re: Invalidni duchod
   No, moc jsem se v tom nevyznala :-) Ale mam jeste dotaz a to ohledne ridicskeho prukazu: Moje strata sluchu je 88,1% (dnes mi to sdelil ORL lekar) mela bych tedy mit auto oznacene kartou, ze jej ridi osoba sluchove postizena?Co ridicak? Je nutne nechat si tam me postizeni vyznacit?

      A je neco, na co bych mela mit narok a mela si o to zazadat?

   Datum: 7.3.2014   
   Autor: Tina   
   • Re: Invalidni duchod
    Sluchová vada není sama o sobě důvod, abys nemohla mít řidič. průkaz, auto by mělo být označené - přeškrtnuté ucho.

    Žádné jiné nároky jako úleva od dál. poplatků apod. nemáš.

    Datum: 7.3.2014   
    Autor: paprsek   
   • Re: Invalidni duchod
    Především si podejte žádost o průkaz osoby těžce zdravotně postižené - ZTP!

    Až se stanete jeho vlastníkem, tak značení O 2 vydá okresní úřad vlastníku motorového vozidla, kterému byly přiznány mimořádné výhody II. stupně z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.

    Kompetentním orgánem je odbor sociálních věcí okresního úřadu, který má oprávnění rozhodovat v záležitostech zdravotního postižení.

    A dále si zažádejte o příspěvek na mobilitu ve výši 400,- Kč měsíčně.

    Ale pozor!

    Pokud jste uživatelem sluchade či jiné kompenzační pomůcky, v řidičském průkazu musíte mít vyznačeny podle § 1 odst. 5 bodu 12 a v řidičském průkazu vzoru Evropských společenství podle § 10 odst. 5 bodu 12 harmonizační kód podle druhu sluchové pomůcky/komunikační pomůcky

    02.01 Sluchové pomůcky pro jedno ucho
    02.02 Sluchové pomůcky pro obě uši

    Jinak sluchovou vadu prokážete průkazem ZTP.

    Datum: 8.3.2014   
    Autor: Paradise   
    • Re: Invalidni duchod
     Aha, takze sluchadlo bych si mela v ridicaku nechat vyznacit,ale jinak pochybuji, ze mi uznaji II.stupen. Budu rada, kdyz mi priznaji I. nebot podle tabulky co jsme nasla na netu je pri strate sluchu 65-85% mira poklesu schopnosti soustavne vydelecne cinnosti 30-40% coz by odpovidalo I.stupni invalidity. Na ty 3% co mam navic si myslim nikdo koukat nebude zvlaste kdyz mam sluchadlo.
     Datum: 8.3.2014   
     Autor: Tina   
     • Re: Invalidni duchod
      Na ty 3% co mam navic si myslim nikdo koukat nebude zvlaste kdyz mam sluchadlo.

      Na sluchadla by neměli koukat. Můžou být rádi, že se ještě domluvíš bez prostředníka (ZJ, eScribe). To záleží hodně na posudkové komisi. Jsou to jenom lidi a nemají (?) jasně stanovenou hranici od - co.

      Budeš-li mít dobrou práci, slušnou životní úroveň, malou nemocnost, nervy z ocele apod., tak dají nižší stupeň...

      Datum: 9.3.2014   
      Autor: paprsek   
      • Re: Invalidni duchod
       To je ale nespravedlivý. Trest za snahu.
       Datum: 13.4.2018   
       Autor: ondra1975   
     • Re: Invalidni duchod
      Prukaz mimoradnych vyhod je neco jineho nez invalidni duchod. Tady je o tom neco vic (nekde v dolni polovine stranky): http://www.mpsv.cz/cs/8
      Datum: 9.3.2014   
      Autor: merlouska   
      • Re: Invalidni duchod
       Ahoj,chtěla bych prosim zdali mne někdo neporadi.Před rokem jsem ztratila sluch na jedno ucho uplně a druhe s naslouchadlem 50% a neustale piskani a šuměni v ušich. Jsem z toho již zoufala,přišla jsem o praci,nebot nemohu vykonavat co jsem dělala,prostě neslyšim.Ma doktorka foriatrička mne řekla,že na invaliditu to neni,že se posuzuje lip slyšici ucho a to mam na 50% a neslyšišici druhe ucho vubec neberou na zřetel,to že se sluchadlem špatně slyšim v mistnosti,kde je šum a nebo slyšim jen když na mne přimo do ucha mluvi.Jsem jen vyučena servirka a prace u nas neni a servirku dělat nemohu. K tomu to neustale piskani a šuměni.Pry jsou tabulky a koukala jsem se že do nich nevlezu.Nyni jsem v peči psychiatra,nebot ten tinnitus a vše dokola mne moc depta. Psyhiatr se taky domniva,že bych invaliditu měla dostat,ale nevim.Jedině možna spojeno s tou psychikou,tinnitusem. Prosim nemate s tim zkušenosti? děkuji Hanka
       Datum: 10.3.2014   
       Autor: hanna   
       • Re: Invalidni duchod
        hanna

        Co se pamatuji, tak se o něm tady nepsalo. ani z okénka  "vyhledat"  jsem nic nenašla.

        Zkus www.kochlear.cz

        http://www.gong.cz/category/tinnitus   

        mail: redakce.gong@volny.cz

        Můžeš si napsat přímo do redakce a optat se na setkání šelestářů. Určitě ti pomohou zorientovat v problému i jinak v soc.otázkách apod...

        Datum: 10.3.2014   
        Autor: paprsek   
       • Re: Invalidni duchod
        Datum: 10.3.2014   
        Autor: Tina   
       • Re: Invalidni duchod
        Hannko,reaguji na tvuj přispěvek. O invaliditu si požadej.Já jsem na tom podobně,ve 45 letech jsem taky přichazela pomalu o sluch a za 3 roky jsem neslyšela na jedno ucho s naslouchadlem slyšim 44% a na druhe take naslouchadlo nemam,nebot neslyšim.Tinnitus nemam,ale zhroutila jsem se a jsem v rukou psychiatra již tři roky.Beru leky na uklidněni,jinak bych se asi uplně zblaznila.Přišla jsem o praci,manžel si našel jinou-to,ale nebylo tim ohluchnutim,to by udělal i tak.Prostě jsem zustala bez peněz a sama a nemam ani děti.Taky jsem si žadala invaliditu,ale napoprve jsem ji nedostala na tu nedoslychavost.Ik dyž se mne to zda nespravedlive,špatně slyšim i s naslouchadlem,ale to jich nezajima,tabulky jsou tabulky a neslyšici ucho berou jako slyšici.Pak mne hospitalizovali na psychiatrii a pak jsem znova zkusila po roce si požadat o invaliditu a byl mne přiznam 1 stupen na nedoslychavost a psychiku narušenou. Nyni mam praci v chraněné dilně a jsem strašně rada.Měli by lidem co maji problemy se slyšenim tu invaliditu dat aby se někde uplatnili,no ale to je muj nazor. Takže to zkus a držim palce. Nedovedu si představit kdybych tomu všemu měla mit ještě tinnitus,mne občas v ušich piská,ale vždy to přejde,kdybych to měla stale,tak už bych asi skončila pod kytkama
        Datum: 17.3.2014   
        Autor: evelinka   
    • Re: Invalidni duchod
     No to je výborný fakt, já mám na řidičáku 02.02, a přitom mám na oba uši 100 a víc ztrátu sluch, sluchadla jsem odhodila po skončení základní škola, nebot mi vyvolávali migény a bolesti hlava a oči, jak je možné, že to tam mám a 12 let s tím jezdím, nevíte náhodou, co pro to mám udělat, aby to ono blbé 02.02 bylo pryč, už bojím uřední mamašérie hm Ahojda
     Datum: 14.3.2014   
     Autor: dobrák   
    • Re: Invalidni duchod
     Paradise, o ten prukaz ZTP si mam pozadat uz ted nebo mam pockat jestli mi uznaji ID? Dekuju za radu.
     Datum: 15.3.2014   
     Autor: Tina   
     • Re: Invalidni duchod
      Vzhledem k tomu, že od 1. ledna 2014 je možné průkaz osoby se zdravotním postižením získat pouze na základě správního řízení - by bylo vhodné si podat žádost u krajské pobočky Úřadu práce České republiky (ÚP ČR).

      Řízení o přiznání průkazu se zahajuje na základě písemné žádosti podané na tiskopisu předepsaném ministerstvem.Žádost dále obsahuje označení praktického lékaře, který registruje žadatele o průkaz.

      Pro účely řízení požádá krajská pobočka ÚP příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení o posouzení schopnosti žadatele zvládat základní životní potřeby v oblasti mobility a orientace a o posouzení stupně závislosti. Při rozhodování o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením vychází ÚP z tohoto posudku.

      Datum: 16.3.2014   
      Autor: Paradise   
     • Re: Invalidni duchod
      ID a ZTP se posuzuji zvlast - ID resi Ceska/Okresni sprava socialniho zabezpeceni, ZTP resi Urad prace (drive to byl tusim socialni odbor mestskeho uradu). Posuzovat to ve vysledku mozna bude jeden a ten samej doktor, ale jinak se to resi kazde na jinem urade. Asi i proto existuji lide, kteri maji ZTP a nemaji ID, a lide, kteri nemaji ZTP a maji ID.
      Datum: 16.3.2014   
      Autor: merlouska   
     • Re: Invalidni duchod
      Nejdřív ID zažádat, pak ZTP a mobilitu.
      Datum: 16.3.2014   
      Autor: paprsek   
      • Re: Invalidni duchod
       Řekl bych spíš obráceně, nejdříve ZTP a poté teprve ID. Pokud schválí doktor na komisi ZTP, tak hned poté úřad práce zahájí výplatu mobility. O ID žádat hned po vydání ZTP. Stejně dají jen ČID. ID na sluch nedají nikde.
       Datum: 19.3.2014   
       Autor: Rafael   
       • Re: Invalidni duchod
        Nekde jsem cetla, ze plny ID nedavaji ani uplne hluchym. Myslite, ze mam se svoji  vadou aspon 1.stupen jisty? Stale cekam na pozvanku ke komisi jsem z toho celkem nervozni trva to dlouho :-(

           Muzu si ke komisi dovest doprovod, treba sestru,abych mela jistotu, ze vsemu spravne porozumim?

        Datum: 19.3.2014   
        Autor: Tina   
        • Re: Invalidni duchod
         To je pravda, záleží jak na tom jsou. Ke komisi klidně vem tlumočníka ať všemu rozumíš a že jsi v podstatě závislá jen na tlumočníkovi, na nikom jiném ne :-)
         Datum: 19.3.2014   
         Autor: dobrák   
       • Re: Invalidni duchod
        Souhlasím s tím, že by mělo být ihned zažádáno o průkaz osoby se zdravotním postižením - a čerpat pak hned zákonná zvýhodnění. Už vzhledem k zbytečné časové prodlevě a nejistotě, zda bude ČID přiznán - když se žádost o průkaz odloží. (Jsem skeptická: když nebude ČID přiznán - nemusí být taky pak přiznán průkaz ZTP vzhledem k nepředvídatelnému postoji lék. komisí!).
        Datum: 19.3.2014   
        Autor: Paradise   
        • Re: Invalidni duchod
         Mam strach,aby se nestalo, ze mi uznaji OZP a ID ne. K cemu by mi ten prukaz pak byl.
         Datum: 19.3.2014   
         Autor: Tina   
         • Re: Invalidni duchod
          Dobrej dotaz a postřeh, proto ti radím nejdříve ID, pak průkazku ZTP, mobilitu apod.

          Na ZTP máš zdarma městskou dopravu, meziměstskou bus i vlak slevu.

          Mobilita je vyrovnávací fin. prostředek - na baterie do sluchadel, kompenzační pomůcky - svět. zvonek, vibrační budík atd. Našetřit a něco málo doplatí soc. úřad, ale není na to právní nárok. Tož co neutratíš uložit pro strýčka příhodu na pomůcky.

          Datum: 19.3.2014   
          Autor: paprsek   
          • Re: Invalidni duchod
           Ja myslela,ze na mobilitu pobiraji jenom fyzicky postizeni. Ze se jedna o nejaky prispevek na dopravu.
           Datum: 20.3.2014   
           Autor: Tina   
           • Re: Invalidni duchod
            Ono se říká: myslet znamená nevědět. Není nad to se informovat, jak to chodí jinde a porovnávat informace a poznatky.

            Postup, jak jsem napsala se praktikuje v našem kraji, ale jak ve tvém, to už si budeš muset zjistit.

            Můžeš zkusit zároveň ZTP i ID. Oni ti na úřadech i poradí navedou apod.

            Bohužel lékařská zpráva a posud. komise budou mít hlavní slovo. Nedej se jen tak vzdát, odvolej se, za rok pak zkus znovu.

            Datum: 20.3.2014   
            Autor: paprsek   
         • Re: Invalidni duchod
          Průkaz ZTP mně osobně velmi pomohl - nejprve mi byl přiznán a pak jsem si zažádala o ČID. To bylo lékařskou posudkovou komisí zamítnuto a nedoporučen ČID. ČSSZ zamítnutí řádně přezkoumala a vzhledem k vlastnictví průkazu ZTP porovnala s příjemci ČID se srovnatelným postižením. Výsledek: ČID mi byl zpětně přiznán!

          Doporučuji si zajít na některou neziskovku pro SP - máme jich mraky! - ať vám sociální pracovník kvalifikovaně poradí.

          Datum: 20.3.2014   
          Autor: Paradise   
          • Re: Invalidni duchod
           ... Výsledek: ČID mi byl zpětně přiznán!...           Není to tak dávno co jsi psala, že jsi neprobírala ČID. Zatímco jiní "N"eslyšící ano. Prý ti to nepřiznali, protože mluvíš. Málem jsi plakala, jak jsi na tom byla finančně špatně zatímco jiní si užívali. Nějak si protiřečíš.

           Datum: 20.3.2014   
           Autor: paprsek   
           • Re: Invalidni duchod
            Odpovídala jsem zde někomu jinému a ne Vám. Do mých záležitostí Vám vůbec nic není a každopádně si neprotiřečím. Ostatně mám na vše svědky.

            I když jste tak chytrá (sežrala jste doslova Ša.ho...... oblíbená věta Vašeho přítele) doporučuji Vám: starejte se prosím laskavě o sebe a držte se jen svých mouder!

            Datum: 20.3.2014   
            Autor: Paradise   
            • Re: Invalidni duchod
             Tými slovy: je to diskiuse pro všechny...Takže všichni se můžou připojit.

             Tož jsem se připojila

             Datum: 20.3.2014   
             Autor: paprsek   
             • Re: Invalidni duchod
              Připojujte se dle libosti ale je potřeba v diskusi se starat jen o své diskusní příspěvky, než abyste rozebírala a překrucovala každé mé vyjádření - které nebylo určeno Vám! Já do Vašich příspěvků nereji!

              Ostatně v jistém směru Vás dokáži pochopit - jste nešťastná a potřebujete se odreagovat od ..... ale drby nevedu!

              Datum: 20.3.2014   
              Autor: Paradise   
              • Re: Invalidni duchod
               Já do Vašich příspěvků nereji!... od kdy?!

               Jako ode dneška? Tak to beru.

               Proč sis hrála na hrdou či nešťastnou(?), že DIČ nedostala a zatím jsi měla...

               Klidně přiznávám, že DIČ jsem měla od roku 1977, bez problémů jej získat ani za komoušů vůbec nebylo...hluchá na 99,8%. Od platu se odvíjela výše DIČ

               Musela jsem mít jisté roky odpracované. Teď dávají neslyšícím rovnou v 18 letech, bez toho, aby si něco odpracovali. Tudíž nemotivují pracovat.

               Zatímco ohluchlí musí pracně dokazovat, že by jim DIČ v tíživé situaci velmi pomohl, kdy práci ztratí, a v jiné nedosahují stejný plat, jako když slyšeli a mohli si vybírat práci a navíc mají další výdaje na kompenzační pomůcky.

               Datum: 20.3.2014   
               Autor: paprsek   
               • Re: Invalidni duchod
                Máte hroší kůži - jak vidím... zase debilní rejpací připomínka!
                Datum: 21.3.2014   
                Autor: Paradise   
           • Re: Invalidni duchod
            Prý ti to nepřiznali, protože mluvíš. Málem jsi plakala, jak jsi na tom byla finančně špatně zatímco jiní si užívali.

            Slavná drbna se nezapře!

            To je pomluva jak hrom! A co tak podat na Vás žalobu na ochranu osobnosti?

            Datum: 20.3.2014   
            Autor: Paradise   
            • Re: Invalidni duchod
             Tys sama to psala tady...tak co chceš?!
             Datum: 20.3.2014   
             Autor: paprsek   
             • Re: Invalidni duchod
              Blahoslavení chudí duchem.
              Datum: 20.3.2014   
              Autor: Paradise   
    • Re: Invalidni duchod a ZTP průkaz
     Jelikož se tady všichni bavíte i o průkazu ZTP, předávám link od mé jedné známé, ke stažení:     Příručka pro osoby se zdravotním postižením v roce 2014     Informace o pravidlech i pomoci na trhu práce a ze sociálního systému     http://socialniportal.praha10.cz/LinkCl … tabid=2246

     Datum: 7.4.2014   
     Autor: Jeanie   
 • Re: Invalidni duchod
  Koukám, že papír a internet snesou všechno :-D
  Datum: 21.3.2014   
  Autor: demon   
  • Re: Invalidni duchod
   Bohužel, je to tak - fantazie a drzost jistých individuí nemá hranic!
   Datum: 21.3.2014   
   Autor: Paradise   
   • Re: Invalidni duchod
    A přitom venku je teď tak krásně. Jaro a láska jsou v plném proudu ;-)
    Datum: 21.3.2014   
    Autor: demon   
 • Re: Invalidni duchod
  Tak v pondeli jdu na posudkovou komisi tak mi drzte palce uz ted jsem nervozni z toho, co tam bude za cloveka a jak me "ohodnoti".
  Datum: 26.3.2014   
  Autor: Tina   
  • Re: Invalidni duchod
   jj držím palečky.
   Datum: 26.3.2014   
   Autor: paprsek   
  • Re: Invalidni duchod
   Přeji poctivé doktory v komisi a a držím palce, aby byl příznivý výsledek!

   Dejte si pozor na toto:
   Při posuzování se hodnotí mimo jiné profesní profil posuzovaného. Invaliditu nelze uznat, pokud je zdravotní stav uspokojivý a nemá dopad na schopnost vykonávat výdělečnou činnost.

   Datum: 26.3.2014   
   Autor: Paradise   
  • Re: Invalidni duchod
   Nedej se předem znervoznit Paradisou...

   Trvej si na svém, že povolání nemůžeš vykonávat a jinde tě horkotěžko s těmi komunikačními problémy ve svém oboru vezmou. I jinde.

   Datum: 26.3.2014   
   Autor: paprsek   
  • Re: Invalidni duchod
   Máte zprávu.
   Datum: 26.3.2014   
   Autor: Paradise   
 • Re: Invalidni duchod
  Ahoj, tak jsem byla dneska na te komisi a uznali mi I.stupen pokles pracovni schopnosti 40%. Ted jeste zazadat o prukaz OZP.Vsem dekuju za rady a komentare.
  Datum: 31.3.2014   
  Autor: Tina   
  • Re: Invalidni duchod
   Tak to je fajn... nadále se nevzdávej.

   A co průkazka ZTP a mobilita? 

   ZTP = Zdravotně těžce postižení, o mobilitě jsem už informovala.

   Neznám průkazku OZP. To je co? Že by nový název průkazek?

   Datum: 31.3.2014   
   Autor: paprsek   
   • Re: Invalidni duchod
    Spletla  jsem zkratku
    Datum: 31.3.2014   
    Autor: Tina   
    • Re: Invalidni duchod
     To nic, stává se, hlavně že jsi slušně dopadla...
     Datum: 31.3.2014   
     Autor: paprsek   
    • Re: Invalidni duchod
     Nespletla jste si zkratku - napsala jste správně: průkaz OZP!

     Bližší informace - viz:

     http://www.mpsv.cz/files/clanky/16882/Prirucka_OZP.pdf

     Dále blahopřeji k uznání invalidity i. stupně - zažádejte si o přiznání invalidního důchodu.

     Výpočet:

     základ.......pevná výměra.. 2 230,- měs.

     za každý rok pojištění ...0,5% výpočt. základu

     (výše ID záleží na celkové době Vašeho sociálního pojištění, v průměru to je kolem 6 000/měs.)

     Pozor:

     sociální pojištění si musíte hradit sama - doba pobírání ID I. stupně se nezapočítává jako náhradní doba důchodového pojištění!

     Zdravotní pojištění hradí stát v době nezaměstnanosti.

     Datum: 2.4.2014   
     Autor: Paradise   
     • Re: Invalidni duchod
      O penize si mam zadat zvlast???  Doktor na posudkovym rikal, ze  do dvou mesicu mi prijde rozhodnuti z Prahy. Pochopila jsem to tak, ze mi potvrdi stupen invalidity a vymeri duchod.Odpracovano mam. Zazadano mam o zalohu na duchod.
      Datum: 2.4.2014   
      Autor: Tina   
      • Re: Invalidni duchod
       Všechny žádosti o důchod sepisují pracovníci OSSZ/PSSZ/MSSZ podle místa trv. bydliště.

       Prostřednictvím OSSZ žádáme o ID u ČSSZ v Praze -
       žádost lze podat až 4 měsíce přede dnem, od kterého
       chceme dávku důchod.pojištění přiznat.

       Jelikož uvádíte, že máte zažádáno o zálohu na důchod - tak je u OSSZ žádost v řízení.

       Každopádně se musela žádost o ID při sepisování doložit těmito doklady:
       OP,
       doklady o studiu,
       ženy RL dětí,
       ev. doklady o zaměstnání v cizině

       Datum: 3.4.2014   
       Autor: Paradise   
       • Re: Invalidni duchod
        Jj, to jsem dokladala.
        Datum: 3.4.2014   
        Autor: Tina   
        • Re: Invalidni duchod
         Příspěvek - "mobilita" se žádá zvlášť na Magistrátu města ÚP. Pro 1.stupeň ZP je 400kč/měsíčně.
         Datum: 3.4.2014   
         Autor: paprsek   
         • Re: Invalidni duchod
          O to mam taky pozadano.Jak dlouho to asi trva nez rozhodnou?

          Jake vyhody ma jeste prukaz ZTP? Nemyslim slevy na bus atd

          Datum: 3.4.2014   
          Autor: Tina   
          • Re: Invalidni duchod
           Někde dávají slevu na kulturní akce - kino, výstavy, ZOO, hrady, zámky, prominutí poplatku do obecní kasy v lázních, pobyt v rekreačních střediscích...

           Na nic z toho není právní nárok.

           Je to na vůli pořadatelů a majitelů, institucí. Obvykle to bývá vyvěšeno na co je sleva, v jaké výši, na jakou průkazku. A pokud to nikde není na očích, lze se optat.


           DIČ přijde zpětně od data podání žádosti, tak cca za 4 měsíce. O záloze nic nevím.

           Já dostala zpětně naráz v plné výši od data podání. Jenže je to dávno. Jsou jiné předpisy než před léty..

           Upozorňuji, že až budeš mít DIČ, ÚP se moc nepřetrhne s pomoci ti najít práci, s argumentací, že nejaké peníze na živobytí máš a jsou jiní potřebnější bez finan. prostředků. Není to sice fér, ale taková je situace.Takže budeš muset sama hledat. Můžeš žádat i o rekvalifikaci, bude placená.

           Vezmou-li tě někde, pak má firma nárok na úlevu na dani na tvoji invalitidu.

           Sama firma požádá na ÚP, zjistí v jaké výši, i dostane nějaké finance na úpravu tvého prac. prostředí (svět. signalizaci zvonku, pokud se bude místnost zamykat apod.)

           Držím palečky, aby vše život ulehčilo.

           Datum: 3.4.2014   
           Autor: paprsek   
          • Re: Invalidni duchod
           http://www.zpravy-pro-neslysici.cz/1171 … strankach/ 

           Nemusíš znakovat na kameru, můžeš psát

           http://www.zpravy-pro-neslysici.cz/1048 … rhu-prace/ 

           Další potřebné, zajímavé, si už najdeš i na www.kochlear.cz (není jen pro implantované, spíš jsou tam ohluchlí, nedoslýchaví)

           Datum: 3.4.2014   
           Autor: paprsek   
           • Re: Invalidni duchod
            Na pracaku se nikdy nepretrhnou aby praci nasli komukoli. Dvakrat jsem byla hlasena na pracaku a pokazde si praci nasla sama.
            Datum: 3.4.2014   
            Autor: Tina   
            • Re: Invalidni duchod
             Vidím zde zavádějící informace - co se týče průkazu ZTP - nyní průkazu Osoby se Zdravotním Postižením.
             Lituji, ale asi nedostanete veškeré zde slibované slevy - včetně jízdného.

             Zákonem jsou totiž stanoveny mimořádné výhody ve 3. stupních:
             I. stupeň..........průkaz TP (těžké postižení)
             vyhrazené místo k sezení v dopravních prostředcích
             přednost při osob. jednání (NE při nákupech, ošetření lékařem)
             II. stupeň ..........průkaz ZTP (zvlášť těžké postižení)
             výhody I. stupně
             bezplatná doprava MHD
             sleva 75% při vlakové a 62% při autobusové přepravě
             sleva na kulturní a spol. akce
             možnost žádat o příspěvek na provoz motorového vozidla
             III. stupeň průkaz ZTP/P .....(zvl.těžké postiž. + průvodce)
             výhody I. a II. stupně
             nárok na bezplatnou přepravu průvodce
             možno žádat o příspěvek na opravu, úpravu či koupi motor. vozidla

             Všechny tyto výhody či příspěvky se posuzují dle
             jiných zákonných kritérií (u SP na výhody II. stupně stanovena praktická nebo úplná hluchota!).

             Stupeň invalidního důchodu nijak nesouvisí se stupněm
             mimořádných výhod.

             Datum: 4.4.2014   
             Autor: Paradise   
             • Re: Invalidni duchod
              Vidím zde zavádějící informace

              Konkrétně jaké? Dám se poučit, jen co se týče SP.

              Tina není TP.

              Vše co jsem napsala je z našich zkušeností s průkazkou ZTP jako sluch. postižená. Nemám zájem někoho někam zavádět.

              Pochybuji, že bude SP využívat jakoukoliv průkazku při nákupech, případně něco kolem aut, dálničních poplatků apod. 

              Co obnáší průkaz OZP nevíme, ani jak vypadá, nikdo SP tady ji nemá.

              Datum: 4.4.2014   
              Autor: paprsek   
             • Re: Invalidni duchod
              podle noveho posudkoveho kriteria platneho od ledna 2014 se svoji stratou sluchu 88% spadam do 2.stupne nemel by tedy byt problem ziskat ZTP,ne?

              http://poradna.nrzp.cz/clanek.php?clanek=16

              Datum: 4.4.2014   
              Autor: Tina   
              • Re: Invalidni duchod
               Naopak - může to být velký problém - záleží na způsobu hodnocení - viz:

               j) celková ztráta sluchu podle Fowlera 85% a více s neschopností slyšet zvuky a rozumět řeči i přes nejlepší korekci (oboustranná praktická nebo úplná hluchota) u osoby starší 18 let věku,

               Všimněte si: .....i přes nejlepší korekci........

               Požádala jsem o výměnu staré průkazky ZTP (úplná hluchota) - bylo mi UP sděleno, že zatím sami neznají postup při hodnocení - budu vyrozuměna dodatečně!

               Datum: 4.4.2014   
               Autor: Paradise   
              • Re: Invalidni duchod
               Měla by jsi ZTP dostat. Máš ztrátu větší než 80%. Což už je praktická hluchota. Sluchadla by na to vliv neměly mít. Zkušenost v rodině.

               Trvej na tom, že sluchadla můžeš nosit jen určitý čas a to ne vždy, všude, denně atd., jinak, že máš problémy (bolení hlavy, únava, vyšší tinnitus, závratě, bereš si ke komunikaci na úřady tlumočníka i když někoho s rodiny. apod.).

               Datum: 4.4.2014   
               Autor: paprsek   
               • Re: Invalidni duchod
                Co je psáno - to je dáno!

                Odborné hodnocení přihlíží především k zaznamenané diagnoze, průběhu a výsledkům léčby včetně korekce vady. Proto se podle stanovených zákonných kritérií určí nárok na ID a nárok na výhody či příspěvky se posuzuje dle odlišných zákonných kritérií.

                Datum: 5.4.2014   
                Autor: Paradise   
                • Re: Invalidni duchod
                 Zapomněla jsi, že existují lékaři, kteří mají i lidslý přístup,který tobě někde chybí. Předpisy berou jako vodítko, ne jako diktát.

                 Měříš: Podle sebe soudím tebe?

                 Tebe, tak mít v posudkové komisi, nikdo na ID nedosáhne. Si najdeš něco extra, jak co komu "zatrhnout" a zdůvodnit: Co je psáno - to je dáno!

                 Tiny diagnoza je nevratná, nelečitelná, v budoucnu se zhoršující. Na KI kvůli tinnitu to zřejmě také nebude.

                 Nech Tinu v klidu, potřebuje především povzbudivé info než tvoje negativistické.

                 Život Tinu zřejmě už tak poučil, že je ve střehu a nevěří všemu růžovému. Nemusí se ji předkládat zrovna vše černě.

                 Nevyjde-li to hned letos, má možnost to zkusit za rok.

                 Datum: 5.4.2014   
                 Autor: paprsek   
                 • Re: Invalidni duchod
                  My se známe?

                  Nepodsouvejte mi to své hloupé hodnocení - kecy, kecy (slabé slovo)! Nikdy jste mne neviděla a neznáte mne - hodnoťte radši sebe!
                  Je to neskutečná drzost pomlouvat podle své fantazie! To dokáže každý primitiv.
                  Vy - na rozdíl ode mne - jste měla dobře umetenou cestičku životem!
                  Vaši přítelkyni neznám a nemám k ní absolutně žádný vztah a tudíž ani důvod ji podrážet.

                  Ale mám bohaté negativní zkušenosti s úřední mašinou - a ctím jedinou zásadu: Vždy počítej s tím nejhorším, ať nejsi zklamaná ještě víc, lepší tě jen potěší!

                  A v duchu toho píši své příspěvky.

                  Datum: 5.4.2014   
                  Autor: Paradise   
                  • Re: Invalidni duchod
                   Protestovala jsem! A hezky hlasitě jsem vysvětlovala rozdíl mezi hlucho-němou-znakující a hlucho-mluvící!

                   Pak se nelze divit, že máš všade a také u lékařůproblémy...Zřejmě neznáš kouzelná slůvka.

                   Sama se poučováním kdekde chlubíš. Co se pak divíš, že se ti to sečítá a dřív než před bránou sv. Petra

                   Datum: 6.4.2014   
                   Autor: paprsek   
                   • Re: Invalidni duchod
                    Problémy absolutně nemám - právě naopak!

                    Celá ta věc je úplně o něčem jiném a hlava vám to nebere!

                    Jak jinak vysvětlit všechny ty hloupé bláboly a nechápavost - jste asi zfetovaná!

                    Datum: 6.4.2014   
                    Autor: Paradise   
                    • Re: Invalidni duchod
                     tvým rajským plynem
                     Datum: 6.4.2014   
                     Autor: paprsek   
                     • Re: Invalidni duchod
                      Anesteziolog nejsem...takže fet u vás to zajisté je.

                      To přiznání vysvětluje, proč tolik nesmyslů bez návaznosti ve vašich příspěvcích!

                      Datum: 6.4.2014   
                      Autor: Paradise   
                      • Re: Invalidni duchod
                       Ty máš hodně urážejících smyslů v příspěvcích. Výrazy hodné ... když není po tvým. Snad si zvyknu Vybarvuješ se
                       Datum: 6.4.2014   
                       Autor: paprsek   
                       • Re: Invalidni duchod
                        Vybarvuješ se

                        Kdybyste mé diskusní příspěvky vždycky neupravovala podle sebe v negativa proti mně  - nemusela bych se vybarvovat. Vaše specifikum!

                        Ostatně, nejsem sama - komu to děláte!

                        Datum: 6.4.2014   
                        Autor: Paradise   
                        • Re: Invalidni duchod
                         Začala jsi to ty a nejen mě, a nejen tady, tož se ti to vrácí ...

                         Pomlouváš, donášíš sama, lžeš si do kapsy, hážeš citáty o paranoiě, překrucuješ přísloví proti... mám pokračovat?

                         Přitom tvůj negativismus zavání vlastní paranoiou.

                         A neřvi tady jako u svého lékaře v ordinaci. Umíme číst i normalní písmenka

                         Datum: 7.4.2014   
                         Autor: paprsek   
                         • Re: Invalidni duchod
                          Co se mi vrací?

                          Naopak - poznávám lépe jinou mentalitu.....

                          Pomlouváš, donášíš sama,

                          No jo. Jistým typům se nemá odporovat - a vy mezi ně patříte.

                          Ve skutečnosti pomlouváte neustále vy mne - a mé reakce na vás tomu odpovídají (a ve svém pomateném myšlení to považujete za pomluvu!).

                          Důkaz - poslední můj příspěvek, který je uveden starou právnickou poučkou a obsahuje výtah ze školicích materiálů :

                          Co je psáno - to je dáno! Odborné hodnocení přihlíží především k zaznamenané diagnoze, průběhu a výsledkům léčby včetně korekce vady. Proto se podle stanovených zákonných kritérií určí nárok na ID a nárok na výhody či příspěvky se posuzuje dle odlišných zákonných kritérií.
                          Váš výklad pro neslyšící veřejnost (samé ty-ty) - a to nejsem autorem shora uvedeného příspěvku:

                          ..existují lékaři, kteří mají i lidslý přístup,který tobě někde chybí...

                          Tebe, tak mít v posudkové komisi, nikdo na ID nedosáhne

                          Si najdeš něco extra, jak co komu "zatrhnout"

                          Běžte se léčit k psychiatrovi - máte totiž vypěstovanou alergii na Paradise etc. včetně komplexu ublíženosti!

                          Mohu vám třeba citovat z Leninových spisů - vy si stejně něco na Paradise najdete!

                          Ať se národ pobaví!


                          Datum: 7.4.2014   
                          Autor: Paradise   
                  • Re: Invalidni duchod
                   Ale mám bohaté negativní zkušenosti s úřední mašinou

                   To tady všichni!!

                   Nebo, že bys byla někdo extra, že si na tebe úřednici všade zasedají?

                   "Nemusí pršet, hlavně když kape."

                   Vždy má možnost se odvolat, lépe zdůvodnit potřeby, případně zkusit znovu za rok, dva atd. Kolik z nás takových "koleček" dělalo!

                   Přítelkýně? Jako tvoje.

                   Potřebuje povzbuzení,ne černošedé bu bu bu

                   Datum: 6.4.2014   
                   Autor: paprsek   
                   • Re: Invalidni duchod
                    Nebo, že bys byla někdo extra, že si na tebe úřednici všade zasedají?

                    Ale ale - takový blábol a zrovna od tebe! Ten tebe není hoden.....přečti si diskus pořádně včetně denních zpráv!

                    Datum: 6.4.2014   
                    Autor: Paradise   
                 • Re: Invalidni duchod
                  Proc by to na KI kvuli tinnitu neslo? Tam je podstatna velikost vady a kompenzace sluchadly, tinnitus vubec nehraje roli. Naopak nekdy muze KI pri tinnitu dokonce pomoct.
                  Datum: 5.4.2014   
                  Autor: merlouska   
                  • Re: Invalidni duchod
                   hmmm, tak to je i pro mě dobrá zpráva. Tinnitus sice nemám, ale v rodině. Závratě ne-vadí?
                   Datum: 6.4.2014   
                   Autor: paprsek   
                   • Re: Invalidni duchod
                    Myslím, že ani ty ne. Aspoň se mnou je před implantací nikdo neřešil.
                    Datum: 6.4.2014   
                    Autor: Sissy   
                    • Re: Invalidni duchod
                     Dobrá zpráva pro jiné, co o Ki uvažují.
                     Datum: 6.4.2014   
                     Autor: paprsek   
                  • Re: Invalidni duchod
                   Ano, jistý odborník na jisté přednášce řekl, že tinnitus není kontraindikací KI. Naprostou většinou operace KI vede ke zmírnění tinnitu nebo na něj nemá vliv. V menšinových případech ale je to bohužel naopak. Je to jen na zvážení toho kdo na tu operaci jde.
                   Datum: 7.4.2014   
                   Autor: demon   
                   • Re: Invalidni duchod
                    Nevzpomínáš si náhodou, jestli taky bylo řečeno, že slyšení s KI i přes tinnitus je lepší než se sluchadly?
                    Datum: 7.4.2014   
                    Autor: paprsek   
                    • Re: Invalidni duchod
                     To se tam neprobíralo.
                     Datum: 8.4.2014   
                     Autor: demon   
 • Re: Invalidni duchod
  Mam jeste dotaz ohledne svetelnych zvonku a to jestli se vyplati je koupit? U nekterych jsem cetla, ze maji hlasite zvoneni az 95dB ale nerada bych tim desila male dite. Da se u nich pouzivat jen svetelna signalizace? Mate nejaky zvonek osvedceny? Dekuju.
  Datum: 7.4.2014   
  Autor: Tina   
 • Re: Invalidni duchod
  Jmenuji se Petra Matějková a prosím o vyplnění krátkého dotazníku na téma ,,úskalí integrace sluchově postiženého člověka do společnosti"

  http://www.survio.com/survey/d/W9Z7A4N3N8Q8B5Q6B

  Datum: 15.3.2016   
  Autor: Pepe3431   


Redakce Neslysici.cz si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky,
které obsahují vulgární výrazy, urážky nebo reklamu.
Příspěvky vyjadřují výhradně názor čtenáře (autora příspěvku), nijak nevyjadřují názor redakce ani provozovatele Neslyšící CZ.
Nejsou nijak upravovány ani moderovány, ale pokud budou v rozporu se zákony ČR, budou smazány.